top of page

Elektrické podniky

Svého času to byla nejmodernější kancelářská budova v Evropě. A díky citlivé rekonstrukci se jí opět vrátil věhlas, který si zaslouží. A to potvrzuje i ocenění Stavba roku 2021.

Jedinečný funkcionalistický objekt bývalých elektrických podniků v Praze představoval opravdovou výzvu. A náš tým měl před sebou velmi náročnou realizaci. Ta čítala řešení mnoha složitých detailů, které se objevovaly postupně a nemohli jsme se na ně dopředu připravit. Jelikož se jedná o památkově chráněnou budovu, zakázka vyžadovala zachování původního vzhledu dveří. Kromě jiného nás čekalo osazení více než 50 dveří do původních rámů z třicátých let 20. století. A to byl jeden z nejsložitějších úkolů, protože každý kus byl originální. Ale samozřejmě jsme museli dbát i na moderní standardy dnešní výroby. Proto jsme v úzké spolupráci s architekty vyvinuli speciální kování na míru. To vzhledově odpovídá původnímu designu, ale svou funkčností splňuje náročné současné požadavky. Specialitou tohoto projektu bylo i navržení originálního profilu dvoudílné zárubně s zaoblením, které respektuje historický vzhled budovy. To vše jsme pak doplnili dodávkou dveří, kde byly použity nejkvalitnější povrchy, včetně lakovaných a speciálních dýhovaných.

Výjimečné stavby si žádají výjimečná řešení. A díky hlubokým technologickým znalostem a zkušenostem jsme je dokázali najít i pro takto unikátní úkol.

Architekt
TaK Architects, s.r.o
Generální dodavatel
Metrostav, a.s.
Dokončení
2021

PROJEKT V ČÍSLECH

525

Počet dveří

38

Typů dveří

372

Kusů zakázkového kování

bottom of page