top of page

Státní opera

Významná historická památka, která byla svědkyní stovek potlesků ve stoje těm nejlepším hudebníkům, hercům i tanečníků se dočkala rekonstrukce a nám bylo ctí přispět i svým talentem.

Rekonstrukce impozantní budovy Státní opery si žádala dodávku téměř 400 dveří. Budova je postavena v neorenesančním stylu a zdobí ji řecké korintské prvky, majestátní sochy, leštěná podlaha i zlacené štuky. A právě takto ojedinělý a náročný projekt potřeboval náš profesionální přístup. Takto technicky náročná stavba v historickém centru vyžadovala absolutně důkladnou přípravu našeho projektového týmu. Kromě velmi vysokých požadavků na akustiku jsme vyhověli i estetickým potřebám a naše dveře se skombinovali s dřevěnými obklady. Z jednotlivých realizací bychom rádi vypíchli výrobu speciálních zdvojených dveří. Ty jsme totiž vyrobili s neprůzvučností 2x 42 dB a tím splnili nároky na akustický komfort tohoto jedinečného sídla kultury. Naše zakázka se netýkala jen prostor určených pro návštěvníky, ale i zázemí pro umělce a pracovníky Státní opery. Zatímco v historické budově jsme se soustředili na zachování původního vzhledu, do provozní budovy jsme dodali dveře s ohledem na elengantní styl v kombinaci s dřevěným obkladem.

Hlavní realizace tohoto unikátního projektu proběhla během pouhých 2 měsíců. A to je opravdu výjimečný úspěch v našem oboru. Naš tým i přes striktní časový limit dokázal zvládnout technickou náročnost tohoto specifického projektu.

Architekt
Masák & Partner, s.r.o
Generální dodavatel
Hochtief CZ, a.s.
Dokončení
2020

PROJEKT V ČÍSLECH

372

Počet dveří

2x 42dB

Akustika zdvojených dveří

149

Speciálních dveří

bottom of page